Bloxxy — dokumentace
O Bloxxy | Instalace | Tvorba šablon | Publikování | Zálohování | Import dat

Komentářový antispam

Správně nastavený komentářový antispam zabrání vkládání komentářů těm návštěvníkům vašich stránek, kteří vkládají komentáře k vašim příspěvkům pouze za účelem odkazování na vlastní stránky (tzv. spammeři). Zahlcují tak stránky s komentáři.

Nastavení komentářového antispamu se prování na hlavní obrazovce Bloxxy editoru.

Maximální počet odkazů v komentáři, při kterém nebude označen jako spam
Spammeři obvykle vkládají více odkazů do jednoho komentáře. Nastavíte maximální počet tak, aby běžní návštěvníci nebyli omezeni a aby spammer byl odhalen. Obvykle postačí nastavení na hodnotu 3 až 5. Jelikož spammeři pocházejí většinou ze zahraničí, můžete do informačního textu k formuláři odesílání formulářů zahrnout slovně uvedený maximální možný počet komentářů.
Posílat spamy na uvedený email (pro zachycení případných false-positives), když ne, nechejte prázdné
Vždy existuje riziko, že hodnotný komentář bude označen jako spam, proto je možné, abyste si nechali zaslat odeslaný spam na váš email. Když nepůjde o spam, můžete se jeho autorovi omluvit a publikovat jej vy. Také vám může pomoci optimalizovat slova v blacklistu.
Zařadit IP odesílatele komentáře vyhodnoceného jako spam na IP blacklist
Při nastavení hodnoty na "Ano", bude automaticky přidána IP adresa autora komentáře vyhodnoceného jako spam na blacklist a nebude dále možné z jeho počítače komentáře odesílat. Je to užitečné tehdy, pokud by spammer chtěl zkoušením zjistit, jaká slova a případně jaký počet odkazů blokujete.
Komentář obsahující alespoň jedno z následujících slov bude považován za spam a nebude publikován. Slova či řetězce oddělujte středníkem
Toto je blacklist slov nebo slovních spojení. Když bude komentář obsahovat alespoň jeden z uvedených výrazů, bude vyhodnocen jako spam.
Komentáře z uvedených IP adres budou automaticky považovány za spam. IP adresy nebo jejich části oddělujte středníky
Blacklist IP adres. Z adres uvedených v tomto seznamu nebude možné komentovat vaše příspěvky. Je možné vložit i část IP adresy a blokovat tak rozsah IP adres. Například vložení 127.0.0. zablokuje vkládání komentářů z localhostu. Na ukázku je použit nesmyslný příklad, důležitá však je tečka na konci. Kdyby tam nebyla, mohli byste blokovat i adresy, které nechcete.
Text, který se ukáže na obrazovce po vyhodnocení komentáře jako spam
Tímto textem můžete spammerovi vynadat nebo zkusit navodit zdání nějaké chyby, či napsat hlášení o tom, že je možné, že byl odchycen i smysluplný příspěvek a že byste ocenili, kdyby jej komentátor poslal na adresu administrátora. Pod tímto textem se vždy zobrazí text odeslaného příspěvku.

Dále v tématu:

Bloxxy — dokumentace
O Bloxxy | Instalace | Tvorba šablon | Publikování | Zálohování | Import dat


Martin Šrubař © 2004 – Bloxxy
Část textů použita z původní dokumentace Petra Staníčka a Bohumíra Zámečníka