Domovská stránka Bloxxy
RSS 2.0 - 20 posledních příspěvků
RSS 0.9 - 10 posledních aktivních témat
Nejste přihlášen.

Bloxxy fórum

Šablony a publikování
statické stránky
 
Autor
Stránek: 1
Zpráva
chlipnik
Člen

Registrován: 24-02-2005
Příspěvky: 74
Na svých stránkách chci mít větší počet statických stránek - tj. článků, které nepatří do žádné rubriky (typický příklad - kontaktní informace).

Zatím to řeším tak, že pro kažkou takovou stránku mám založenu zvláštní publikaci (a odpovídající skupinu), která obsahuje pouze jeden článek. Úpravou šablony docílím odstranění odkazů na předchozí a následující článek v rubrice, můžu zrušit odkaz na archiv a na poslední komentáře atd.

Pokud by ale takových článků mělo být víc, přestává to být přehledné. Raději bych měl všechny články v jedné rubrice. Vázne to ale na názvu vygenerované stránky. Např. pro kontaktní informace mám nyní URL www.xxx.cz/kontakt (ve skutečnosti se otevře index.html v adresáři kontakt). Pokud by byly všechny takové stránky v jedné rubrice, chtěl bych, aby se příslušné HTML soubory generovaly do rootu a měly rozumný název - např. www.xxx.cz/kontakt.html. Na tyto stránky se pak můžu odkazovat v menu, resp. z jiných článků atd.

Dá se nějak ovlivnit vygenerovaný název? Např. název článku by byl Kontaktní informace, ale vygeneroval by se název kontakt.html. Lze to nějak zařídit?

Nebo máte jiný nápad, jak tyto statické stránky řešit?

Naposledy editoval chlipnik (21-03-2006 15:24:32)
21-03-2006 15:23:42
 
 
mipo
Člen

Registrován: 15-01-2005
Příspěvky: 33
Jediné, čo ma napadá je urobiť si metablog, ktorý by generoval súbor kontakt.html. Do šablóny by si dal všetky potrebné veci (nadpis Kontaktní informace atď) a obdah by si vkladal pomocou BX Textu.

_______________________________________
MiPo -- ZĂĄpisnĂ­k - Fotoblog - Kalos club

21-03-2006 20:04:45
 
Martin
Administrátor

Registrován: 09-09-2004
Příspěvky: 209
V jedné rubrice by mělo stačit na první řádek souboru dát:

Kód:
||| nazev-stranky
Tři svislítka zaručí, že text bude neviditelný a název stránky se generuje z prvního řádku, takže bude vhodně nastaven. Pak se pokračuje v běžném psaní přispěvku. Aby se zbytečně negenerovala pomlčka na začátku souboru, chce to na někam na začátek funkce ModLink kolem řádku 998 vložit:

Kód:
$fn = str_replace('|||','',$fn);


_______________________________________
Martin -- Techblog - Bloxxy

21-03-2006 22:57:45
 
chlipnik
Člen

Registrován: 24-02-2005
Příspěvky: 74

mipo napsal:

Jediné, čo ma napadá je urobiť si metablog, ktorý by generoval súbor kontakt.html. Do šablóny by si dal všetky potrebné veci (nadpis Kontaktní informace atď) a obdah by si vkladal pomocou BX Textu.




No jo, ale pro deset statických stránek bych měl deset metablogů a 10 bxtextů.
22-03-2006 07:07:12
 
 
chlipnik
Člen

Registrován: 24-02-2005
Příspěvky: 74

Martin napsal:

V jedné rubrice by mělo stačit na první řádek souboru dát:

Kód:

||| nazev-stranky
Tři svislítka zaručí, že text bude neviditelný a název stránky se generuje z prvního řádku, takže bude vhodně nastaven. Pak se pokračuje v běžném psaní přispěvku. Aby se zbytečně negenerovala pomlčka na začátku souboru, chce to na někam na začátek funkce ModLink kolem řádku 998 vložit:

Kód:
$fn = str_replace('|||','',$fn);



Dík, funguje to.

Ještě doplňující dotaz. Pro tyto statické stránky nepotřebuji archív, dokonce ani hlavní stránku publikace. Naopak komentáře potřebuji. Můžu nějakým vhodným (ne)vyplněním parametrů publikace docílit toho, že se mi negeneruje hlavní stránka publikace?
23-03-2006 13:37:33
 
 
Martin
Administrátor

Registrován: 09-09-2004
Příspěvky: 209
Abys měl o soubor méně, můžeš generovat archív i hlavní stranu do souboru se stejným názvem. Ale vypnout generování nejde.

_______________________________________
Martin -- Techblog - Bloxxy

23-03-2006 16:15:40
 
chlipnik
Člen

Registrován: 24-02-2005
Příspěvky: 74

Martin napsal:

V jedné rubrice by mělo stačit na první řádek souboru dát:

Kód:

||| nazev-stranky
Tři svislítka zaručí, že text bude neviditelný a název stránky se generuje z prvního řádku, takže bude vhodně nastaven. Pak se pokračuje v běžném psaní přispěvku. Aby se zbytečně negenerovala pomlčka na začátku souboru, chce to na někam na začátek funkce ModLink kolem řádku 998 vložit:

Kód:
$fn = str_replace('|||','',$fn);



Tohle funguje, ale svislítka se mi generují do názvu příspěvku na hlavní stránce publikace.
15-08-2006 14:20:10
 
 
chlipnik
Člen

Registrován: 24-02-2005
Příspěvky: 74

chlipnik napsal:



Tohle funguje, ale svislítka se mi generují do názvu příspěvku na hlavní stránce publikace.



A do titulku taky (tedy do %bx_spotname% a %bx_item_autotitle%)
15-08-2006 14:25:23
 
 
Martin
Administrátor

Registrován: 09-09-2004
Příspěvky: 209
Mělo by pomoci, dělat za svislítky mezeru.

_______________________________________
Martin -- Techblog - Bloxxy

20-08-2006 23:35:34
 
chlipnik
Člen

Registrován: 24-02-2005
Příspěvky: 74

Martin napsal:

Mělo by pomoci, dělat za svislítky mezeru.



Mezeru tam mám, nepomáhá to.
28-08-2006 15:01:45
 
 
kelvin
Člen

Registrován: 02-06-2005
Příspěvky: 15
Dnes jsem se dostal k tomu samému, opravdu mezera nepomáhá, Do titulku se generuje ||| jmeno-souboru :(.
29-08-2006 19:00:30
 
chlipnik
Člen

Registrován: 24-02-2005
Příspěvky: 74
Poradí někdo se znalostmi PHP, jaká úprava scriptu je potřeba? Myslím, že to moc těžké nebude...
01-09-2006 07:46:15
 
 
chlipnik
Člen

Registrován: 24-02-2005
Příspěvky: 74

chlipnik napsal:

Martin napsal:

V jedné rubrice by mělo stačit na první řádek souboru dát:

Kód:

||| nazev-stranky
Tři svislítka zaručí, že text bude neviditelný a název stránky se generuje z prvního řádku, takže bude vhodně nastaven. Pak se pokračuje v běžném psaní přispěvku. Aby se zbytečně negenerovala pomlčka na začátku souboru, chce to na někam na začátek funkce ModLink kolem řádku 998 vložit:

Kód:
$fn = str_replace('|||','',$fn);



Tohle funguje, ale svislítka se mi generují do názvu příspěvku na hlavní stránce publikace.



Poradí mi někdo prosím? Do názvu příspěvku a do titulku (tedy %spotname% a %bx_item_autotitle%) se generují tři svislítka.

Naposledy editoval chlipnik (31-01-2007 10:29:55)
31-01-2007 10:29:16
 
 
Stránek: 1    
Skočit na