Domovská stránka Bloxxy
RSS 2.0 - 20 posledních příspěvků
RSS 0.9 - 10 posledních aktivních témat
Nejste přihlášen.

Bloxxy fórum

Náměty na vylepšení
RSS verze 2
 
Autor
Stránek: 1
Zpráva
sweet128
Člen

Registrován: 19-10-2004
Příspěvky: 95
Ahoj, byl jsem požádán, jestli by můj web nemohl generovat v RSS i datum a čas příspěvku.
Podíval jsem se na specifikace a toto umožňuje RSS 2.0. Po chvilce studování jsem dorazil na problém. Bloxxy generuje v tagu %bx_date DAY% hodnutu českého dne v týdnu. Pro RSS 2.0 by to mělo generovat datum a čas ve formátu podle RFC 822 a to představuje přípísmenný anglický den v týdnu (Mon, Tue, Web....).
Chtěl bych požádat Martina, jestli by mohl přidat do některé z dalších verzí další možnost v nastavení hodnoty DATE i tuto možnost. Třeba značkou wdy, Wdy, WDY (weekday).
Děkuji

_______________________________________
LidÊ våm øeknou mnohem více, když s nimi nesouhlasíte
                                sir Clive Marles Sinclair

14-02-2006 21:10:35
 
Martin
Administrátor

Registrován: 09-09-2004
Příspěvky: 209
Toto asi nebude v Bloxxy upravené, ale mělo by stačit v souboru s používaným jazykem a kódováním např. bloxxy-strings-cs-win kolem řádku 195 nahradit české názvy dnů anglickými zkratkymi.

Problémem by bylo, kdybys chtěl české názvy dnů používat zároveň s anglickými a taky, že při upgradu se obvykle obměňuje i soubor s kódováním, takže by to pokaždé bylo nutné měnit ručně. Ještě se zkusím zamyslet nad tím, zda by to nešlo vyřešit nějak elegantněji.

_______________________________________
Martin -- Techblog - Bloxxy

14-02-2006 23:25:31
 
sweet128
Člen

Registrován: 19-10-2004
Příspěvky: 95
No to bych mohl, ale uz mas definovany Mth coby tripismenny mesic v anglictine podle RFC, tak proc ne den?

_______________________________________
LidÊ våm øeknou mnohem více, když s nimi nesouhlasíte
                                sir Clive Marles Sinclair

15-02-2006 17:18:03
 
Trix
Člen

Registrován: 15-02-2006
Příspěvky: 4
A preco ti zalezi na tak blbej norme ako je RFC?
Ved aj rodny jazyk je dost dobry ci nie? To musi byt vsetko v eng??
Ta norma uz bude asi pekne stara a kvoli nej teraz cinania, japonci, rusaci, ....... budu pouzivat eng??
Ja pouzivam RSS 2.0 s SK jazykom a no problem. Pride a zobrazi sa RSS prispevok tak ako ma a este k tomu v SK. Jedine blby Feed validator nadava ale ten mam "na haku" aj tu jeho normu. Nie vsetci su eng zdatny a ked im pride nieco ako TUE, WED, tak si budu myslet ze bohive co to je. Ale ked im pride UTOROK, STREDA, tak je to hned jasne!  ;)

Moj nazor: Vysrat na eng znacky a RFC format pisat kludne v rodom jazyku. :)
P.S. Samozrejme ak sa niekomu chce nech si to opravi, co uz s vami :-P

_______________________________________
Ziadny web nieje dokonaly, ani ten moj.

15-02-2006 18:31:53
 
sweet128
Člen

Registrován: 19-10-2004
Příspěvky: 95
Ahoj,
no zalezi mi na tom, aby RSS vystup byl validni a abych mel jistotu, ze jakykoliv agregator muj zdroj spolehlive nacte a setridi polozky podle data a casu spravne. Kdyz mi pak nekdo rekne, ze mu to jeho ctecka neprechroupa, reknu mu, hele, je to validni, vsechno mam spravne takze si promluv se svoji cteckou. Proto.
Jinak mam samozrejme radsi cestinu nebo slovenstinu nez anglictinu. Anglicky dokonce ani neumim.

_______________________________________
LidÊ våm øeknou mnohem více, když s nimi nesouhlasíte
                                sir Clive Marles Sinclair

15-02-2006 19:24:42
 
Martin
Administrátor

Registrován: 09-09-2004
Příspěvky: 209
Souhlasím s tím, že je lepší mít výstup validní a orientace na čtenáře je důležitá. Určitě se tím budu zabývat.

_______________________________________
Martin -- Techblog - Bloxxy

15-02-2006 21:17:46
 
Trix
Člen

Registrován: 15-02-2006
Příspěvky: 4
Caffte,
Radsej ako riesit format datumu by som bol skor za RSS poslednych komentarov :-P, bo ten <pubDate>nieje povinna polozka a clovek sa bez toho zaobide. Nakoniec vlaidator ma tiez chyby a ja som tiez za validitu, ale nie na ukor jazyka (a normy nejakeho trotla co pozna len eng).

Dodatok: jedine ze by tie citacky vedeli ten Mon premenovat na zaklade nastavenia jazyka uzivatelskeho prostredia. To by bola ina rec a hned by som menil nazor :D

_______________________________________
Ziadny web nieje dokonaly, ani ten moj.

15-02-2006 21:59:19
 
Martin
Administrátor

Registrován: 09-09-2004
Příspěvky: 209
RSS posledních komentářů je již hotové.

_______________________________________
Martin -- Techblog - Bloxxy

15-02-2006 23:12:45
 
Stránek: 1    
Skočit na