Domovská stránka Bloxxy
RSS 2.0 - 20 posledních příspěvků
RSS 0.9 - 10 posledních aktivních témat
Nejste přihlášen.

Bloxxy fórum

Šablony a publikování
Titulní příspěvek
 
Autor
Stránek: 1
Zpráva
chlipnik
Člen

Registrován: 24-02-2005
Příspěvky: 74
Chtěl bych, aby šlo v některé skupině mít příspěvek, který by byl vždy na začátku příslušné rubriky (vždy nahoře). Třeba s informacemi, co v dané rubrice je k vidění, nějaké vysvětlivky atd. - tj. víceméně statický text.

Zatím mne napadají jen tyto způsoby, žádný z nich se mi moc nelíbí.

- příslušné informace dát do podnadpisu rubriky
- příslušné informace dát do příspěvku, který vždy znovu publikuji, aby se dostal nahoru
- příslušné informace dát natvrdo do šablony
- příslušné informace dát do šablony přes BxText

Nějaká rada?
09-09-2005 16:45:41
 
 
sweet128
Člen

Registrován: 19-10-2004
Příspěvky: 95
Proč se ti nelíbí použití BX TEXTu?

_______________________________________
LidÊ våm øeknou mnohem více, když s nimi nesouhlasíte
                                sir Clive Marles Sinclair

09-09-2005 17:55:40
 
Martin
Administrátor

Registrován: 09-09-2004
Příspěvky: 209
Jak radí sweet, BX Text je pro to ideální. Lze v něm používat BX Tags, takže je to v podstatě totéž co příspěvek. Jen je třeba mít ho vložený do šablony.

O statickém příspěvku neuvažuji, ale zaujal mě Tvůj dřívější nápad, aby se dalo zvolit, že aktualizovaný příspěvek bude publikován opět na titulní straně (při zachování data vložení).

_______________________________________
Martin -- Techblog - Bloxxy

09-09-2005 21:39:17
 
chlipnik
Člen

Registrován: 24-02-2005
Příspěvky: 74

sweet128 napsal:

Proč se ti nelíbí použití BX TEXTu?



Protože to už pak není příspěvek, ale statický text. Nemůžu k tomu psát komentáře, neobjeví se to v archívu atd.

Ale máte pravdu, pro moje účely to bude asi nejvhodnější. Potřebuju něco mezi obyčejným příspěvkem a statickým textem, s přimhouřením oka to snesu...

A teď mne napadá, pokud to tak budu chtít udělat u deseti rubrik, budu potřebovat 10 BxTextů navíc a 10 různých šablon.
12-09-2005 15:04:53
 
 
chlipnik
Člen

Registrován: 24-02-2005
Příspěvky: 74

Martin napsal:

Jak radí sweet, BX Text je pro to ideální. Lze v něm používat BX Tags, takže je to v podstatě totéž co příspěvek. Jen je třeba mít ho vložený do šablony.

O statickém příspěvku neuvažuji, ale zaujal mě Tvůj dřívější nápad, aby se dalo zvolit, že aktualizovaný příspěvek bude publikován opět na titulní straně (při zachování data vložení).



Když jsem zkoumal konkurenční publikační systémy, zaujala mne (už ani nevím kde) vlastnost, kdy kromě (dynamických) rubrik, kam přidávám příspěvky, jsou ještě statické stránky - vhodné např. pro obsah, kontaktní informace, odkazy atd. Tváří se to úplně stejně jako dynamické rubriky, ale má to jen jeden článek.

V Bloxxy to zatím řeším přes BxText se všemi nevýhodami (velký počet BxTextů, více zásahů do šablon atd.). Zkoušel jsem to i přes rubriky, kde je jen jeden (stále upravovaný) článek, ale také to není ono.
12-09-2005 15:08:45
 
 
Martin
Administrátor

Registrován: 09-09-2004
Příspěvky: 209
Máš pravdu, to je na Bloxxy trochu nešikovné.

Statické stránky jsem řešil přes speciální rubriku pro každou stránku bez větších potíží (s jednou šablonou).

Nevzpomeneš si, jaký publikační systém uměl dobře spravovat ty statické stránky? Já jsem na žádný solidní nenarazil.

_______________________________________
Martin -- Techblog - Bloxxy

12-09-2005 19:02:52
 
chlipnik
Člen

Registrován: 24-02-2005
Příspěvky: 74

chlipnik napsal:

sweet128 napsal:

Proč se ti nelíbí použití BX TEXTu?



A teď mne napadá, pokud to tak budu chtít udělat u deseti rubrik, budu potřebovat 10 BxTextů navíc a 10 různých šablon.



Nešlo by to tedy tak, že by se příslušný text psal do nastavení publikace? Tak, jak je nyní název a stručný popis publikace, byl by ještě detailnější popis. A značku pro tento detailnější popis bych si dal do šablony. V tomto detailnějším popisu by ovšem musel fungovat BxTag.

Opravdu se mi nechce vytvářet (navíc) deset dalších BxTextů a deset různých šablon.
18-09-2005 20:56:06
 
 
chlipnik
Člen

Registrován: 24-02-2005
Příspěvky: 74

Martin napsal:

Máš pravdu, to je na Bloxxy trochu nešikovné.

Statické stránky jsem řešil přes speciální rubriku pro každou stránku bez větších potíží (s jednou šablonou).

Nevzpomeneš si, jaký publikační systém uměl dobře spravovat ty statické stránky? Já jsem na žádný solidní nenarazil.



Mám pocit, že to byl WordPress (http://wordpress.org/).
18-09-2005 21:36:42
 
 
Martin
Administrátor

Registrován: 09-09-2004
Příspěvky: 209
Přidání dalšího políčka by samozřejmě bylo možné, ale připadá mi poněkud nesystémové. Nelze všechno, co potřebuješ, do stručného popisu?

Na Wordpress se pro inspiraci podívám. Díky.

_______________________________________
Martin -- Techblog - Bloxxy

21-09-2005 19:33:34
 
chlipnik
Člen

Registrován: 24-02-2005
Příspěvky: 74

Martin napsal:

Přidání dalšího políčka by samozřejmě bylo možné, ale připadá mi poněkud nesystémové. Nelze všechno, co potřebuješ, do stručného popisu?



A fungují ve stručném popisu BxTags?
02-10-2005 19:33:35
 
 
Martin
Administrátor

Registrován: 09-09-2004
Příspěvky: 209
Ne, ale toto nebude žádný problém.

_______________________________________
Martin -- Techblog - Bloxxy

02-10-2005 23:26:36
 
Stránek: 1    
Skočit na