Domovská stránka Bloxxy
RSS 2.0 - 20 posledních příspěvků
RSS 0.9 - 10 posledních aktivních témat
Nejste přihlášen.

Bloxxy fórum

Instalace
Problémy s instalace Bloxxy 0.77.2
 
Autor
Stránek: 1
Zpráva
Boko
Host

Zdravim,

mám problémy s Bloxxy. Nahrál jsem obsah adresáře bloxxy na ftp, nastavil adresářům atributy na 770 a zkusil přegenerovat vzorovou publikaci Reproduktory.
Všechny nově vytvořené podadresáře v adresáři weblog vzniklé přegenerováním nelze prohlížet přes ftp - nedostatek práv, ani jim tato práva změnit. Lze je pouze přejmenovat.
Nepomohlo ani nastavení v souboru  bloxxy-settings.php na řádku 23 proměnné $SetGroup = true; a $GroupName = 'username';, kde username je moje uživatelské jméno  u webhostera. Jediný rozdíl, který jsem zaznamenal, je možnost smazání souboru v adresáři weblog, práva mu nejsem schopen změnit stále.

Při prvním přegenerování (podadresář v tu chvíli ještě není) to hlásí chybu:

Warning: chgrp(): Unable to find gid for **** in /var/www/****/bloxxy/fs.php on line 225

další přegenerování, kdy je již adresář repro vytvořený, je již bez této chyby.

Vytvořené adresáře mají atributy 770, soubory 644.

Poradíte mi?

Boko
07-02-2005 13:57:41
 
Martin
Administrátor

Registrován: 09-09-2004
Příspěvky: 209
První problém je způsoben nejspíš tím, že uživatel je zařazen do jiné skupiny než PHP/Apache. Problém se čtením by mělo jít vyřešit nastavením CHMOD na 775 (při nejhorším 777 -- to by však mohl kdokoliv do adresáře i zapisovat), ale principiálně by to nic neřešilo. Můžete zkusit nastavit výchozímu adresáři 2770 (čili včetně "set GID" a tím pádem by se skupina měla zachovat ve všech podadresářích.

Druhá chyba se při dalším přegenerování neobjevuje, protože když je již adresář vytvořen, Bloxxy se ho již vytvořit nesnaží a ani mu tudíž nenastavuje skupinu.

_______________________________________
Martin -- Techblog - Bloxxy

07-02-2005 17:17:57
 
Boko
Host

Martin napsal:

Problém se čtením by mělo jít vyřešit nastavením CHMOD na 775 .



Jak jsem již psal, NELZE nastavit chmod adresáře pomocí ftp programu. Jediná možnost je požádat admina.

Martin napsal:

První problém je způsoben nejspíš tím, že uživatel je zařazen do jiné skupiny než PHP/Apache.



Jak nastavit bloxxy, aby nastavil zařazení do skupiny správně?

Martin napsal:

Můžete zkusit nastavit výchozímu adresáři 2770 (čili včetně "set GID" a tím pádem by se skupina měla zachovat ve všech podadresářích.



Přiznám se, že toto nastavit neumím. Poradíte jak na to?
07-02-2005 19:31:10
 
Martin
Administrátor

Registrován: 09-09-2004
Příspěvky: 209

NELZE nastavit chmod adresáře pomocí ftp programu.


To jsem pochopil, myslel jsem tím, že řešením je nastavit toto v nastavení Bloxxy v souboru bloxxy-settings.php. Potom vytvořené adresáře budou prohližitelné, ale nic moc to neřeší.


Jak nastavit bloxxy, aby nastavil zařazení do skupiny správně?


To je věc hostingu a ne Bloxxy.

Nastavit na 2770 lze ve ftp programu buď přímo napsáním dané hodnoty nebo zaškrtnutím "set gid".

_______________________________________
Martin -- Techblog - Bloxxy

07-02-2005 20:59:49
 
sweet128
Člen

Registrován: 19-10-2004
Příspěvky: 95
Nastavils spravne username? Zkontroluj, jaky je vlastnik vytvoreneho adresare. Jaka je na nem nastavena skupina? Muj webhost jede v safe modu a me pomohlo vsechny adresare povytvaret, nastavit prava a soubory se uz generovali OK. Da se taky misto username zapsat primo cislo UID (User ID).

_______________________________________
LidÊ våm øeknou mnohem více, když s nimi nesouhlasíte
                                sir Clive Marles Sinclair

07-02-2005 21:16:03
 
Boko
Host

Username je nastaveno správně, už jsem to několikrát kontroloval.

Vytvořený adresář má 770. Soubory se také generují, mně jen vadí, že se do adresářů nestanu. Pokud nastavím proměnnou $ChmodNum na 0777; v bloxxy-settings.php (řadek 25) tak mají adresáře chmod 777 a všude se dostanu, ale je to tak dobře? Řesením by bylo zkopírovat adresář na local a pak zpět do jiného ručně vytvořeného adresáře na web.

To, že si mohu adresáře vytvořit ručně, samozřejmě vím, pokud na nějaký zapomenu jsem však ve stejné situaci. Podle mne by bylo lepší, když se generují nové soubory a je potřeba nový adresář, prostě to dát uživateli vědět a počkat až si je vytvoří a pak provést generování.

Nastavení "set gid" jsem v mém ftp programu nenašel. Používám CuteFTP 6.0 Professional
07-02-2005 22:19:09
 
Martin
Administrátor

Registrován: 09-09-2004
Příspěvky: 209
S CuteFTP bohužel neporadím, pokud toto nelze nastavit ani zapsáním požadované hodnoty (čtyřčíselné), tak mohu pouze doporučit vyzkoušet jiný program např. freewarové  SmartFTP.

Ovšem neručím za to, že to pomůže v tomhle problému. Pokud vím, tak všichni na hostingu s PHP v SAFE módu museli adresáře vytvářet ručně. Jen mi se to podařilo automatizovat, protože se webhoster uvolil nastavit SAFE mód tak, aby kontroloval jen dodržování gid.

_______________________________________
Martin -- Techblog - Bloxxy

08-02-2005 00:10:38
 
sweet128
Člen

Registrován: 19-10-2004
Příspěvky: 95
Opravneni 777 je ze vsichni mohou cist a zapisovat. Moc dobre to neni. Patral bych spis po spravnem nastaveni promennych $SetGroup  a $GroupName. Jak jsem uz napsal, misto retezce tam muze byt i cislo UID te skupiny, do ktere patris jako user na tom ftpku.
Totiz kdyz se vytvori soubor/adresar, tak je jeho vlastnikem Apache. A Apache muze pak zmenit skupinu nebo prava. Pokud tedy nastavis $setgroup na true, skript pak pokusi zmenit skupinu ze svoji, na hodnotu v promenne $groupname.
Jakou skupinu maji vytvorene adresare?

_______________________________________
LidÊ våm øeknou mnohem více, když s nimi nesouhlasíte
                                sir Clive Marles Sinclair

08-02-2005 19:02:53
 
sweet128
Člen

Registrován: 19-10-2004
Příspěvky: 95
Ted jsem si to zkousel u sebe na localhostu a opravdu, Bloxxy ma sice snahu provest chgrp na adresari, ale marne:
Warning: chgrp(): Operation not permitted in /var/www/html/bloxxy/fs.php on line 225
I kdyz mam nastaveno $SetGroup = true a $GroupName = 'sweet', tak soubory i adresare maji stale skupinu apache. A to muj localhost nejde v zadnem safe-modu.

_______________________________________
LidÊ våm øeknou mnohem více, když s nimi nesouhlasíte
                                sir Clive Marles Sinclair

08-02-2005 22:20:59
 
Martin
Administrátor

Registrován: 09-09-2004
Příspěvky: 209

sweet128 napsal:

A to muj localhost nejde v zadnem safe-modu.


Řekl bych, že pokud máš na localhostu Windows, tak pojmy jako skupina, vlastník a podobné, tak jak je chápe PHP, nemají moc smysl. Ale možná se pletu. Řekl bych, že to jsou vlastnosti používané na Unixech.

_______________________________________
Martin -- Techblog - Bloxxy

08-02-2005 22:45:47
 
Boko
Host

Zatím jsem to s Bloxxy vyřešil tak, že soubory vygeneruji s proměnnou $ChmodNum nastavenou na 0777 a překopíruji to pak celé do jiného adresáře, kde již mám adresáře s chmod 0770. Pro studium Bloxxy to zatím bude stačit, mohu se podívat na soubory, jak je generuje a učit se.
CuteFTP vezme pro chmod i čtyřmístnou hodnotu, ale nezjistil jsem, že by to první číslo něco dělalo. Nikde není vidět změna. Asi to jen odřeže.
08-02-2005 23:18:36
 
sweet128
Člen

Registrován: 19-10-2004
Příspěvky: 95

Martin napsal:

sweet128 napsal:

A to muj localhost nejde v zadnem safe-modu.


Řekl bych, že pokud máš na localhostu Windows, tak pojmy jako skupina, vlastník a podobné, tak jak je chápe PHP, nemají moc smysl. Ale možná se pletu. Řekl bych, že to jsou vlastnosti používané na Unixech.


Samozřejmě že mám Linux.

Naposledy editoval sweet128 (09-02-2005 07:15:44)

_______________________________________
LidÊ våm øeknou mnohem více, když s nimi nesouhlasíte
                                sir Clive Marles Sinclair

09-02-2005 07:14:49
 
Martin
Administrátor

Registrován: 09-09-2004
Příspěvky: 209
V tom případě si myslím, že Apache/PHP nemá oprávnění pro změnu skupiny. Podle hlášky Operation not permitted.

S tím Linuxem mi to mohlo dojít podle té cesty k souboru. :-)

_______________________________________
Martin -- Techblog - Bloxxy

09-02-2005 12:25:11
 
sweet128
Člen

Registrován: 19-10-2004
Příspěvky: 95
Tak je to presne tak. Uzivatel Apache nema opravneni provest chgrp. Chce to bud zaradit uzivatele do skupiny apache (musi udelat spravce serveru), nebo vytvaret soubory a adresare s opravnenim 777. Nic jinyho me nenapada.

_______________________________________
LidÊ våm øeknou mnohem více, když s nimi nesouhlasíte
                                sir Clive Marles Sinclair

09-02-2005 18:19:36
 
Stránek: 1    
Skočit na