Domovská stránka Bloxxy
RSS 2.0 - 20 posledních příspěvků
RSS 0.9 - 10 posledních aktivních témat
Nejste přihlášen.

Bloxxy fórum

Instalace
Problemy s instalaci
 
Autor
Stránek: 1
Zpráva
Honza
Host

Zdravim,

mam problem s instalaci vaseho publikacniho systemu. Nahral jsem obsah adresare bloxxy na ftp, nastavil adresarum atributy na 770, vsem souborum na 774, prihlasil se na frantu skusim upravit gloalni nastaveni, a kdyz jsem to chtel ulozit, vypsalo chybu: Jedna nebo více z položek základního nastavení nejsou korektně vyplněny. Pritom jsem nic krome absolutni cesty nemenil. Ta ma byt presne tak jak ji zadavam rekneme do prohlizece ne? Nebo nevite kde by moh byt problem? Kdyz jsem se pokusil pridat prispevek, taky vypsalo nejakou chybu - Nelze otevřít soubor (./data/items.conf). Predem dekuji za pomoc.
20-01-2005 23:32:23
 
Martin
Administrátor

Registrován: 09-09-2004
Příspěvky: 209
Bloxxy hlídá prvních 5 položek globálního nastavení. U názvu kódování a použitého jazyku hlídá, zda takový soubor opravdu existuje. Pokud jsou tedy všechny položky vyplněny, tak problém může být jedině v nepřítomnosti souboru s jazykem a kódováním v adresáři "files". Např. když položka "Použitý jazyk a kódování" obsahuje "cs-iso", musí adresář "files" mimo jiné obsahovat soubor "bloxxy-strings-cs-iso".

Problém s přidáváním příspěvků je méně obvyklý. Soubor items.conf by se měl automaticky vytvořit, i kdyby tam nebyl (Je možné editovat stávající příspěvky? A zobrazují se?). Tipoval bych tedy na problémy s nastavením přístupových práv. Zkusil bych dočasně nastavit práva souborů a adresářů na 777 a vyzkoušet funkčnost. Je totiž možné, že Tvůj webhoster používá PHP v SAFE módu a to více hlídá, kdo kam přistupuje.

_______________________________________
Martin -- Techblog - Bloxxy

21-01-2005 11:07:33
 
Honza
Host

Nevim cim to je, ale prispevky mi uz pridavat jdou. Sice netusim proc mam nadpis vzdycky stejny jak obsah clanku ale to je vedlejsi. Globalni nastaveni mi porad nejde zmenit. To znamena ze jakakoliv linka na webu nefunguje protoze odkazuje na localhost... Soubor bloxxy-strings-cs-iso v zlozce files je. I kdyz vsechny atributy nastavim na 777. Nekde sem tady cetl, ze na WZ bezi PHP v safe modu... tak sem to nainstaloval na poupe a dela to to same...
21-01-2005 15:38:55
 
Martin
Administrátor

Registrován: 09-09-2004
Příspěvky: 209
Tak to je zvláštní, zrovna toto by SAFE mód neměl ovlivňovat a ani nastavení práv s tím nemá nic společného. Zkusím Ti poslat upravený gui.php, jestli to s ním bude fungovat.

_______________________________________
Martin -- Techblog - Bloxxy

21-01-2005 16:01:33
 
sweet128
Člen

Registrován: 19-10-2004
Příspěvky: 95
Martine, tohle jsme už přece řešili. Může ta to jedna tečka navíc v něčem, co už jsem zapoměl. Na windousech to PHP zbaští, ale na Linuxu ne. Počkej, podívám se.....je to gui.php na řádce 284. Ve verzi 0.77.1 je to opravené, ve verzi 0.77 byla chyba.

_______________________________________
LidÊ våm øeknou mnohem více, když s nimi nesouhlasíte
                                sir Clive Marles Sinclair

21-01-2005 17:21:47
 
sweet128
Člen

Registrován: 19-10-2004
Příspěvky: 95
tak ne. kecam. je tam porad chyba. spravne by to melo byt: if (!$sbloxxy_URL or !$spath_to_data or !$spath_to_comments or !$suse_language or !$sset_locale or !file_exists($path_to_files.'/bloxxy-strings-'.$suse_language))

_______________________________________
LidÊ våm øeknou mnohem více, když s nimi nesouhlasíte
                                sir Clive Marles Sinclair

21-01-2005 17:25:44
 
Honza
Host

Omlouvam se, prohlizel jsem si to tu, ale ze jste to uz resili jsem patrne prehledl. Jinak diky za radu, jdu to zkusit.
21-01-2005 18:41:00
 
Honza
Host

Ano, system uz opravdu funguje, diky moc.

Jeste by mne zajimala takova vec, kdyz budu mit web zalozen na bloxxy na nejake adrese, ktera se pak zmeni, budu muset menit vsechny linky u vsech publikovanych clanku?
21-01-2005 19:20:30
 
sweet128
Člen

Registrován: 19-10-2004
Příspěvky: 95
To jsme neresili tady, ale po ICQ.

_______________________________________
LidÊ våm øeknou mnohem více, když s nimi nesouhlasíte
                                sir Clive Marles Sinclair

21-01-2005 19:28:47
 
sweet128
Člen

Registrován: 19-10-2004
Příspěvky: 95

Honza napsal:

Ano, system uz opravdu funguje, diky moc.

Jeste by mne zajimala takova vec, kdyz budu mit web zalozen na bloxxy na nejake adrese, ktera se pak zmeni, budu muset menit vsechny linky u vsech publikovanych clanku?



Myslis jako kdyz se zmeni adresa webu? Nemusis, ale nemusis. Staci jen v nastaveni nastavit novou adresu a pregenerovat cely web vcetne komentaru a serialu.

_______________________________________
LidÊ våm øeknou mnohem více, když s nimi nesouhlasíte
                                sir Clive Marles Sinclair

21-01-2005 19:40:48
 
Honza
Host

Aha, tak na to je tam to tlacidlo "pregenerovat"  :D
A daji se prispevky i mazat?
21-01-2005 19:47:21
 
sweet128
Člen

Registrován: 19-10-2004
Příspěvky: 95
No, samozrejme. V ramci editace je tam i tlacitko "smazat prispevek".

_______________________________________
LidÊ våm øeknou mnohem více, když s nimi nesouhlasíte
                                sir Clive Marles Sinclair

21-01-2005 20:24:45
 
Martin
Administrátor

Registrován: 09-09-2004
Příspěvky: 209
Sweete díky, jsem já to sklerotik.

Ano, příspěvky se dají mazat a lze s nimi dělat také další věci. Vše je popsáno v  dokumentaci

_______________________________________
Martin -- Techblog - Bloxxy

21-01-2005 20:27:39
 
Stránek: 1    
Skočit na