Domovská stránka Bloxxy
RSS 2.0 - 20 posledních příspěvků
RSS 0.9 - 10 posledních aktivních témat
Nejste přihlášen.

Bloxxy fórum

Šablony a publikování
Vice autoru
 
Autor
Stránek: 1
Zpráva
braggart
Host

Chtel bych jeste jednoho autora, ale aby mel pristup jen k editaci clanku, nikoliv uz k nastavenim. Myslim, ze by to mohlo asi jit zkopirovanim a prejmenovanim index.php treba na uzivatel.php (kde by se prihlasoval ten druhy se svym heslem) a vymazanim (nebo alespon skrytim) konfiguracnich polozek. Zatim se mi nepodarilo moc proniknout do kodu, tak kdybyste me mohl nekdo nakopnout spravnym smerem...

Diky moc.
11-07-2005 19:56:14
 
braggart
Host

Tak jsem se nakopal sam :)) Kdyby to nekdo potreboval (verze bloxxy 0.78):

1) soubor index.php prekopirovat s nazvem franta.php do stejneho adresare

2) soubor gui.php zkopirovat s nazvem gui-franta.php

3) v souboru franta.php zmenit na radku 159: require './gui.php'; na require './gui-franta.php';

4) v souboru gui-franta.php odkomentovat (smazat) radky 677 - 767 (prvni radek ke smazani zacina: eH2($BLXS['Publ_Lbl_Publications']); - posledni radek ke smazani: ePar(makeLink($BLXS['GSimport'],$SCRIPT_NAME.'?outact=bloggerimport')); )

Pozor, slozena zavorka } pred // --- SAVE group --- tam musi zustat!

Samozrejme je vhodne si puvodni editacni soubor (index.php) prejmenovat, aby se vam tam omylem franta nedostal, treba na supertajnyeditor.php :)

Timto mate vytvoren pristup pro dalsi autory, kteri nemaji pristup k nastaveni. Alespon doufam, ze je to pravda, nejak moc jsem to netestoval... Kdybyste nekdo prisli na to, ze to jde obejit, dejte vedet. :)
11-07-2005 21:53:40
 
braggart
Host

Pro jistotu:

jeste jsem zapomnel dodat, ze autori, kteri nemaji mit pristup k nastavenim se prihlasuji na strance franta.php :) Samozrejme si soubor franta.php muzete pojmenovat, jak libo ;)
11-07-2005 21:56:47
 
Martin
Administrátor

Registrován: 09-09-2004
Příspěvky: 209
Díky moc za skvělý návod.

Možná že tam tuším malou zradu, která z hlediska použití (zneužití) příliš velký význam nemá, pokud nedáš přístupová práva zavilému nepříteli.

Souvisí to s tím, že na úrovni autentizace uživatele se nerozlišuje, jestli je to admin, nebo obyčejný uživatel. Takže kdyby uživatel moc chtěl, tak by mohl poslat požadavek jako admin původnímu souboru gui.php a dělat tak totéž co admin.

Ale z hlediska zabránění neúmyslnému měnění nastavení je to zcela vyhovující.

_______________________________________
Martin -- Techblog - Bloxxy

14-07-2005 11:28:39
 
meky
Člen

Od: Vavøinec
Registrován: 18-09-2004
Příspěvky: 31
Mám takovou jednu drobnost která se týká více autorů.

Spustili jsme bloxy na Dallas Stars cz, což je super. Super je, že když napíšu článek, může ho kolega opravit a už mi nemusí po mejlu nebo icq posílat co kde mám konkrétně opravit a já pak na to stejně zapomenu.

Co už ale není super je skutečnost, že pokud kolega ve článku něco opraví, po přegenerování se objeví jako autor spotu on a po mě ani památka...

Nešlo by to udělat tak, aby se to jménu autora ukládalo jen při první publikaci? Nepřivodí to nějakou komplikaci?

_______________________________________
Veteran car - Dallas Stars - Eurookna - U meka

20-08-2005 19:54:00
 
Martin
Administrátor

Registrován: 09-09-2004
Příspěvky: 209
Přivodit komplikaci by to nemělo. Díky, za informaci. Je to blbá chyba.

Jsem rád, že se Ti Bloxxy tak osvědčilo, že jsi na něj převedl i část Tvého hlavního webu.

_______________________________________
Martin -- Techblog - Bloxxy

20-08-2005 21:33:47
 
chlipnik
Člen

Registrován: 24-02-2005
Příspěvky: 74
Asi logičtější je zkopírovat index.php do (řekněme) admin.php, gui.php do gui-admin.php, v admin.php dát odkaz na gui-admin.php a v gui.php zakomentovat příslušné řádky (pozor, ve verzi 0.79 tam na konci rušeného bloku přibyl řádek pro odhlášení, ten je vhodné zachovat).

"Řadoví" autoři se tak budou defaultně hlásit do index.php - tj. stačí zadat adresu neco/bloxxy, administrátor se pak hlásí do neco/bloxxy/admin.php.
08-09-2005 15:09:55
 
 
Stránek: 1    
Skočit na