Domovská stránka Bloxxy
RSS 2.0 - 20 posledních příspěvků
RSS 0.9 - 10 posledních aktivních témat
Nejste přihlášen.

Bloxxy fórum

Šablony a publikování
Problémy s komentáři pod PHP 5.1
 
Autor
Stránek: 1
Zpráva
millhi
Host

Pro případ, že by můj problém byl způsoben nějakou trivialitou se předem omlouvám za svůj dotaz:

Pokud v nastavení publikace vyplním sekci komentáře (URL, šablonu, ...) a potom se pokusím tuto publikaci přegenerovat vyskočí chyba:

Fatal error: Only variables can be passed by reference in comments.php on line 144

Nevíte někdo, v čem by mohl spočívat problém? PHP příliš neumím, takže moje snahy nalézt chybu v souboru comments.php byly marné :)

Děkuji předem za odpověď!

P.S.: Také děkuji za příjemný a jednoduchý systém, jako je Bloxxy ;)
20-08-2005 22:02:58
 
Martin
Administrátor

Registrován: 09-09-2004
Příspěvky: 209
Rozhodně není třeba se za dotaz omlouvat.

Nevím, čím může být tato chyba způsobena. Jestli Ti instalace Bloxxy tak, jak je v archivu po stažení funguje. Může to být jen tím, že dosud nemáš vložený žádný příspěvek. Dosud jsem se s takovou hláškou nesetkal.

_______________________________________
Martin -- Techblog - Bloxxy

21-08-2005 00:37:50
 
sweet128
Člen

Registrován: 19-10-2004
Příspěvky: 95
http://forum.builder.cz/read.php?20,1176917
http://united-nuke.openland.cz/modules. ... pic&t=1022

Zda se, že problém vzniká, když je na serveru PHP ve verzi 5.1. Zatím jsem nezjistil jak to opravit.

_______________________________________
LidÊ våm øeknou mnohem více, když s nimi nesouhlasíte
                                sir Clive Marles Sinclair

21-08-2005 09:42:02
 
millhi
Host

To mě moc netěší. Každopádně bych Vás rád poprosil - až někdo přijde na nějaké řešení, nenechte si ho pro sebe a napište ho sem.

Díky moc!
21-08-2005 11:20:45
 
millhi
Člen

Registrován: 21-08-2005
Příspěvky: 1
Web, který dělá tento problém mám hostovaný na FREE Pípni... který slouží jako testovací hosting  :rolleyes: ... z tohoto důvodu bylo PHP bez jakéhokoliv varování upgradováno na BETA verzi PHP 5.1...

Jelikož (jak jsem psal výše) PHP moc neovládám, sám si s chybou neumím poradit.  :(
21-08-2005 12:06:20
 
 
Martin
Administrátor

Registrován: 09-09-2004
Příspěvky: 209
Díky za informace zejména sweetovi. Už je mi jasné, v čem je problém. Ale bude to vyžadovat menší zásah do Bloxxy. Ale jestli by toto měl být jediný problém Bloxxy v PHP 5, tak bych byl nadšen.

Zatím by mohlo stačit vymazat ampersand před proměnnou  $lines na řádku 3 souboru getformat.php. Ten by pak vypadal takto:

Kód:
function getItemHTML($lines,$id='') {
Ale nejspíš se tato chyba bude projevovat na více místech.

_______________________________________
Martin -- Techblog - Bloxxy

21-08-2005 15:23:59
 
Stránek: 1    
Skočit na